Každý třetí Čech si myslí, že daně jsou v tuzemsku tak vysoké, že je v pořádku je obcházet. A téměř 60 procent lidí zastává názor, že většinu peněz z daní stát stejně promrhá neefektivně. Ukázal to mezinárodní internetový průzkum zaměřený na vnímání problému šedé ekonomiky.

Průzkum, který mezi deseti středoevropskými zeměmi proběhl v únoru, provedla mezinárodní agentura Ipsos pro Mastercard. V každé zemi bylo k tématu osloveno 800 dospělých respondentů.  

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se