Každý třetí Čech si myslí, že daně jsou v tuzemsku tak vysoké, že je v pořádku je obcházet. A téměř 60 procent lidí zastává názor, že většinu peněz z daní stát stejně promrhá neefektivně. Ukázal to mezinárodní internetový průzkum zaměřený na vnímání problému šedé ekonomiky.
Průzkum, který mezi deseti středoevropskými zeměmi proběhl v únoru, provedla mezinárodní agentura Ipsos pro Mastercard. V každé zemi bylo k tématu osloveno 800 dospělých respondentů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







