Před čtvrt stoletím založil první čajovou biofirmu v Česku. Poté spojil podobně smýšlející lidi a byl u vzniku Pro-Bio ligy, která sdružuje bio- a ekozemědělce a výrobce. Teď má Tomáš Mitáček, zakladatel firmy Sonnentor, další vizi: chce se podílet na vzniku první akademie ekologického zemědělství u nás.

Sídlo bude mít ve Velkých Hostěrádkách u Hodonína. V místě, kde funguje už pátým rokem v objektu bývalého JZD Veselá biofarma. Žijí tu prasata, ovce, brzy přibudou krávy a hlavně: v nejbližším okolí je 370 hektarů polí, kde se plodiny točí podle stovky let prověřeného systému trojpolního hospodaření a střídání plodin. Samozřejmě bez chemie.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se