Počet telefonů iPhone v Česku se blíží jednomu milionu, na prodeji nových telefonů mají zhruba desetinový podíl. Nejrozšířenější je téměř čtyři roky starý model 5s. Nejnovější iPhone 7, který na trh byl uveden loni na podzim, stále není v první pětce. Vyplývá to z informací operátorů a prodejců. První generace iPhonu se v USA začala prodávat před deseti lety, 29. června 2007. Do Česka se iPhone oficiálně dostal zhruba o rok později s verzí 3G, první model distribuovali pouze neoficiální dovozci.

Podíl iPhonů na prodeji nových telefonů vytrvale roste, nyní se podílejí zhruba osmi až 11 procenty. Dominantní na trhu chytrých telefonů jsou stále telefony s operačním systémem Android, nejvíce od Samsungu a Huaweie.

Více než polovina uživatelů iPhonů je ve věku do 30 let. Průměrný majitel iPhonu odešle měsíčně podle údajů operátora O2 průměrně 161 SMS a provolá 270 minut. U typického uživatele Androidu je to 135 SMS a 254 minut za měsíc. Zásadní rozdíl je ve spotřebě dat. Zatímco zákazník s iPhonem přenese měsíčně v průměru 1,1 GB dat, ten s Androidem 470 MB, tedy méně než polovinu.

iPhony obecně, až na výjimku v podobě modelu SE, vždy patřily mezi nejdražší chytré telefony na trhu. Cena iPhonu 7 začíná na 21 190 korunách, ale ve verzi Plus může přesáhnout 30 tisíc korun. Cenu si drží i starší generace nebo použité přístroje. Nejrozšířenější model 5S se v bazarech stále prodává kolem 4500 až 5000 korun, což je cena, za kterou lze koupit nový velmi dobře vybavený chytrý telefon s Androidem.

Telefony iPhone jsou klíčovým produktem firmy Apple a na tržbách nejhodnotnější firmy světa se podílejí více než polovinou.