Stavební firma Hochtief CZ loni meziročně zvýšila čistý zisk o 122 procent na 111 milionů korun. Tržby jí naopak klesly o 9,4 procenta na 5,09 miliardy korun. Na setkání s novináři to uvedl člen představenstva společnosti Jörg Mathew.

"V loňském roce firma posílila svou pozici nejen v České republice, ale i na Slovensku. Dosáhli jsme nastavených cílů, mezi které patřilo mimo jiné rozšíření portfolia klíčových zákazníků o klienty z automobilového segmentu. Dále jsme byli schopni optimalizovat a modernizovat také výrobní kapacity," řekl Mathew.

Počet zaměstnanců firmy Hochtief CZ loni meziročně klesl o sedm procent na 1009. Firma loni získala zakázku na rekonstrukci Státní opery v Praze za 858 milionů korun, dokončila výstavbu Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky pro ČVUT v Praze a zahájila stavbu nového sídla ČSOB v Praze.

Mezi aktuální největší zakázky firmy patří také rekonstrukce Negrelliho viaduktu v Praze za 418 milionů korun, oprava dálnice D1 v úseku mezi Ostředkem a Šternovem za 670 milionů nebo stavba čistírny odpadních vod na Císařském ostrově v Praze. V zahraničí staví například obchvat Žiliny na Slovensku. V Německu by se měla podílet na stavbě železničního tunelu ve Stuttgartu.

Německý stavební koncern Hochtief působí v České republice od roku 1999, kdy koupil společnost VSB. Společnost Hochief CZ se zaměřuje na bytovou, občansko-administrativní, průmyslovou, ekologickou a vodohospodářskou výstavbu, včetně projektů dopravní infrastruktury.

Z velkých stavebních společností zveřejnily své výsledky za loňský rok Metrostav, Skanska ČR a Slovensko a Eurovia. Metrostav zvýšil čistý zisk meziročně o 9,7 procenta na 495,6 milionu korun. Tržby mu klesly o 8,6 procenta na 17,6 miliardy korun. Skanska zvýšila provozní zisk meziročně o 8,2 procenta na 382 milionů korun. Tržby jí klesly o 10,1 procenta na 14,2 miliardy korun. Eurovii klesl hrubý zisk o 26,8 procenta na 657 milionů korun. Tržby se firmě snížily o 27,6 procenta na 13,4 miliardy korun.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist