Kurz evropské měny se v úterý vůči dolaru vyšplhal až na desetiměsíční maximum 1,1332 dolaru za euro. K růstu jednotné měny přispěly výroky šéfa Evropské centrální banky (ECB) Maria Draghiho, které signalizovaly zpřísňování měnové politiky v eurozóně.

Draghi dnes na konferenci v Portugalsku uvedl, že ECB by vzhledem ke zlepšujícím se ekonomickým vyhlídkám mohla upravit svou politiku nízkých úrokových sazeb a rozsáhlých nákupů dluhopisů, kterou se snaží podporovat hospodářský růst a inflaci v eurozóně. Dodal nicméně, že změny by měly být postupné, protože ekonomika stále potřebuje podporu ze strany měnové politiky.

Koruna podle serveru Patria Online stagnovala vůči euru a posílila k dolaru. K euru se kolem 17:00 obchodovala proti pondělnímu závěru o haléř slabší na 26,26 korun za euro a k americké měně získala 17 haléřů na 23,26 korun za dolar. 

Dolar posiloval k japonskému jenu, vůči kterému se vyšplhal až na měsíční maximum 112,15 jenu za dolar. Investoři nyní čekají na slova šéfky americké centrální banky (Fed) Janet Yellenové, která se večer zúčastní diskuze o globálních ekonomických otázkách v Londýně, napsala agentura Reuters.