Zatímco před pěti roky přivezla společnosti Titbit do Česka tři palety pomela, loni jich bylo už čtyři sta. Podobně se jí každoročně zvyšují dovozy avokáda, kaki nebo granátových jablek. "Na popularitě také nabírá mladý kokos. Trend superpotravin nám pomáhá, lidé tropické ovoce kupují stále víc," říká Vojtěch Havránek, zakladatel firmy Titbit. Přesto ale tvrdí, že čeští obchodníci nabídku tropického ovoce v posledních letech omezují.

Společnost do tuzemska dováží tropické ovoce, zaměřuje se i na nabídku čerstvé zeleniny, koření a bylinek. Havránek firmu zakládal v roce 2001. Mezi hlavní klienty patří obchodní řetězce jako Tesco, Billa nebo Globus. Zásobuje také restaurace a hotely či internetové obchody. Konkurenty Titbitu jsou mimo jiné společnosti jako Hortim, Efes či Gastrofresh. 

Přestože Titbit v roce 2016 utržil rekordních 726 milionů korun, nebyl to pro podnik úspěšný rok. "Rostli jsme až příliš živelně a nebyli jsme tak úspěšní v EBITDA. Minulý rok jsme narazili a měli ztráty," přiznává Havránek. Titbit proto prodal jednu svou divizi - výrobu salátů. Kupcem je společnost Ugo trade. Část firmy, která denně vyprodukuje až několik tisíc čerstvých salátů denně, tak nyní spadá pod nápojářskou Kofolu, jež vlastní Ugo.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.