V třídění odpadů patříme k evropské špičce, dočte se pravidelně český čtenář v novinových článcích. Naposledy letos v květnu si mohl na stránkách tuzemských deníků a serverů přečíst zprávu o tom, že jsme "stříbrní" v třídění obalů a před námi už jsou jenom Belgičané.

Češi se za posledních dvacet let opravdu naučili dávat plastové lahve, sklo a papír do příslušných kontejnerů. Odpad dnes pravidelně třídí 72 procent Čechů a obsah barevných kontejnerů je tak čistě vytříděný, že se dá dobře recyklovat – odtud pocházejí ona zmíněná lichotivá čísla.

Zbývá vám ještě 95 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se