Zisk rakouských supermarketů Billa v Česku loni vzrostl o 30 procent na 469 milionů korun. Tržby společnosti stouply o šest procent na 22,8 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy firmy. Billa loni otevřela deset nových prodejen a zmodernizovala 15 poboček.

"V naší expanzi se zaměříme na rychle se rozvíjející byznysová centra a příměstské části. Kromě Prahy a Středočeského kraje přivítáme v roce 2017 nové zákazníky například v jižních Čechách nebo v Jihomoravském kraji," uvedl v dubnu generální ředitel Jaroslaw Szczypka.

Letos v květnu Billa otevřela nový supermarket například v Písku. Celkem má 214 prodejen v ČR. Společnost v tuzemsku zaměstnává přibližně 6000 lidí. Supermarkety Billa patří společně s diskontními prodejnami Penny Market do nadnárodní obchodní skupiny REWE Group. REWE je lídrem na rakouském trhu v oblasti prodeje potravinového a drogistického zboží a jedním z největších zaměstnavatelů v Rakousku.

Billa patří do první desítky největších prodejců v ČR mj. spolu s prodejnami firem Kaufland, Ahold či Tesco. Kaufland ve finančním roce 2015/2016 dosáhl tržeb 58,3 miliardy korun. Zisk před zdaněním mu klesl o dvě procenta na 2,09 miliardy korun.