Sama je introvertka, tak ví, jaká úskalí číhají na tyto typy lidí ve velkých korporacích. A nejen tam. I proto se svým manželem, který je extrovert, coby zkušení personalisté dali dohromady knihu o tom, jak je pro firmu důležité vědět předem, koho přesně si do svého týmu hledá. A také jak mu to pak v zaměstnání usnadnit, aby se nový člen cítil dobře a zapadl.

HN: Umíte odhadnout povahu člověka, respektive typ jeho osobnosti na první pohled?

Jen někdy. Problém to nebývá u extrémů a výrazných typů. Když vám vběhne hlučný ukřičený manažer do místnosti a vyžaduje pozornost, a aby mu všichni hned zatleskali, co chytrého vymyslel, tak je to jasné. Stejně tak když vejde tichý člověk a vy si pomalu ani nevšimnete, že je v místnosti, tak to extrovert určitě nebude. Potíž je, že řada lidí může svým chováním mást. Proto si raději s hodnocením lidí dávám načas. Často se totiž stává, že extroverti se snaží vypadat jako introverti. Třeba proto, že jim rodiče jako malým říkali: Nemůžeš tak vyčnívat, nemůžeš být tak jiný, chovej se tiše a klidně jako ostatní. A naopak introverti zase občas na pracovním pohovoru používají rozmáchlá gesta pomalu až do vedlejší místnosti, ale jde jen o projev nervozity, nevědí zkrátka, jak se chovat, tak to překrývají.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.