V Úžici severně od Prahy má vzniknout logistické centrum automobilky Daimler. Zaměstnalo by zhruba 900 lidí. Developerská společnost CTP už předložila dokumentaci k posouzení vlivu stavby na životní prostředí (EIA). Informuje o tom server E15. Daimler se ale prý ještě o konkrétní lokalitě nerozhodl.

Mercedes hledá místo pro obří sklad a Česko je ve hře. Má být ještě větší, než postavil Amazon

O plánu výstavby nového skladu ve východní Evropě informovaly HN už v únoru. Tehdy se německá automobilka ještě rozhodovala mezi Polskem a Českem. 

Celoevropský sklad Daimleru by byl podle plánů největším logistickým centrem v ČR, má mít 229 000 metrů čtverečních. Část budou obsluhovat jen roboti. Začít stavět by se mělo v příštím roce, hotový má být sklad v roce 2020.

Daimler v letošním druhém čtvrtletí zvýšil čistý zisk o dvě procenta na 2,51 miliardy eur (65,3 miliardy korun). K růstu pomohl zájem o luxusní vozy Mercedes-Benz. Proti tomu šel slabší zájem o nákladní vozy, dodávky a také autobusy. Příjmy automobilky ve druhém čtvrtletí stouply o sedm procent na 41,16 miliardy eur (1,1 bilionu korun).