Proces povolování staveb, který se v Praze neustále prodlužuje, je už dlouho terčem kritiky především ze strany investorů. Řešením by mohl být návrat k jednomu centrálnímu stavebnímu úřadu, resp. zúžení jejich počtu v hlavním městě z dnešních 22 na dva. Tento názor podpořili odborníci na čtvrteční debatě o metropolitním plánu Prahy, která se uskutečnila v sídle poradenské společnosti KPMG.

Myšlenka centralizace stavebních úřadů se líbí Ondřeji Boháčovi, řediteli Institutu plánování a rozvoje Prahy (IPR). "Dokud byl v Praze jeden stavební úřad, tak to relativně fungovalo, rozhodování bylo jednotné, mělo nějakou odbornou kapacitu, rychlost a autoritu," řekl. "Myslíme si, že Praha by měla mít stavební úřady dva - jeden exekutivní a jeden odvolací," dodal Boháč s tím, že by to vedlo k rychlejšímu povolování staveb a bylo by to i transparentnější.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Zaujal vás článek? Pošlete odkaz svým přátelům!

Tento článek je zamčený. Na tomto místě můžete odemykat zamčené články přátelům, když si pořídíte předplatné.