Už za tři roky by se v Česku mohl zásadně změnit způsob podpory obnovitelných zdrojů. Ministerstvo průmyslu zvažuje, že by mohlo k výstavbě nových zelených elektráren využívat aukce. Na páteční diskusi o moderní energetice v Česku to uvedl ministr průmyslu Jiří Havlíček (ČSSD). "Přispělo by to sektoru obnovitelných zdrojů. A z hlediska dopadů jejich podpory by to mohla být cesta dobrý směrem," říká Havlíček.

Naráží tak na to, že dnes se na podporu každoročně vyplácí okolo 45 miliard korun. Většinu platí spotřebitelé v rámci faktur za elektřinu, část dotuje stát.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se