Společnost European Metals v neděli podepsala memorandum o spolupráci s ministerstvem průmyslu a obchodu o těžbě lithia na Cínovci. Jeden z nejžádanějších kovů současnosti by se u nás mohl začít těžit po roce 2020. Lithium se využívá hlavně na výrobu baterií do smartphonů, ale i elektromobilů.

Stát si chce memorandem pojistit, že bude mít vliv na budoucí těžbu. Naším hlavním cílem je, aby lithium bylo u nás nejen získáváno, ale především dále zpracováváno. Proto jsme s držiteli průzkumných licencí zahájili rozhovory nad tímto naším požadavkem a jsem velmi rád, že ho Australané respektují,“ uvedl ministr průmyslu Jiří Havlíček.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se