Digitální inovace v sektoru finančních a bankovních služeb, pro které se v angličtině vžil název "fintech", jsou v současnosti jednou z nejrychleji rostoucích technologických oblastí.

Podle databáze Statista.com se například globální roční investice do těchto inovací v bankách a pojišťovnách do roku 2020 téměř zdvojnásobí na 46 miliard dolarů.

Čtvrtý ročník konference Fintech (r)evoluce o bezhotovostní společnosti a inovacích ve finančním byznysu, pořádané mediálním domem Economia a Hospodářskými novinami, se zaměřil na výzvy a příležitosti inovací. Řečníci, mezi kterými jsou například člen bankovní rady ČNB Mojmír Hampl, ředitel MasterCard Europe pro Česko, Slovensko a Rakousko Miroslav Lukeš nebo zástupci firem z oblasti fintech, si kladli otázku, zda jsou nová technologická řešení pro oblast financí hrozbou, nebo spíše příležitostí.

Diskuse se také zaměřila na problémy regulace v digitální době a na fenomény, jako jsou crowdfunding, kryptoměny a nové pohledy na platební systémy.

Nejzajímavější výroky z diskusních panelů jsme vám přinesli v on-line reportáži, o tématu si budete moci podrobněji přečíst také ve čtvrtečních Hospodářských novinách.

Zbývá vám ještě 0 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se