Šéf německé burzovní společnosti Deutsche Börse Carsten Kengeter (50) na konci roku odstoupí. Firma to oznámila po čtvrtečním mimořádném zasedání své dozorčí rady.

Kengeter čelí vyšetřování kvůli podezření, že se dopustil takzvaného insider tradingu, tedy zneužití důvěrných informací za účelem vlastního obohacení.

Německé státní zastupitelství Kengetera vyšetřuje už devět měsíců. Jádro sporu se točí kolem fúze Deutsche Börse a Londýnské akciové burzy (LSE).

Kengeter v prosinci 2015 nakoupil akcie Deutsche Börse za několik milionů eur, o dva měsíce později pak burza oznámila, že se hodlá spojit s LSE. To vedlo k růstu ceny jejich akcií.

Vyšetřovatelé se domnívají, že Kengeter akcie nakoupil s vědomím, že po oznámení fúze jejich cena vzroste. Plánované spojení s LSE byl jeho projekt, nakonec jej ale zablokovala Evropská komise. Kengeter odmítá, že zneužil důvěrné informace.

Kengeter měl ve funkci setrvat do března příštího roku. Jméno jeho nástupce zatím nebylo oznámeno.

Deutsche Börse chtěla těžit z příležitostí, které se naskýtají kvůli plánovanému odchodu Británie z Evropské unie. Kengeterova rezignace jí ale tyto přípravy zkomplikuje, poznamenala agentura Reuters.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist