Brněnský Zetor chystá dvě nové modelové řady traktorů. Budou ve výkonové kategorii od 40 do 70 koní. Podle firmy najdou uplatnění v zahradnictví, při lehkých zemních pracích a v komunálních službách, hodí se také pro práce s nakladačem. Zetor traktory představí začátkem listopadu na veletrhu Agritechnica v Hannoveru. Firma to v pondělí uvedla v tiskové zprávě.

Řada Utilix a Hortus bude uvedena na trh v prvním kvartále roku 2018. "V posledních letech jsme svědky rozvoje traktorů s výkony pod 80 koní. Tržní podíl tohoto segmentu dosahuje úrovně 10-30 procent. Na tuto situaci reagujeme uvedením dvou nových modelů traktorů ve čtyřech specifikacích na trh," uvedl Robert Todt, ředitel úseku prodeje a marketingu Zetor Tractors a.s.

Nové traktory jsou podle něj malé a lehké, lze s nimi lépe a rychleji manipulovat než s většími stroji. Uplatnění najdou v pěstitelství, zahradnictví, ale také ve stájích a jiných omezených prostorech.

Brněnský Zetor Tractors loni vyrobil 3144 traktorů, což znamená meziroční pokles zhruba o 600 strojů. Firma vydělala před zdaněním 102 milionů korun. Zisk i výroba jsou nejnižší od roku 2010, což souvisí s krizí na trhu. Společnost uvedla, že přes kladný výsledek čelí odbytové krizi, která prostupuje již třetím rokem trhy západního světa a dotýká se všech výrobců a prodejců traktorů a zemědělských agregací.

Firma uzavírá kontrakty s distributory na nových trzích. Tento týden společnost oznámila, že Zetor India uzavřela spolupráci s filipínskou společností JVF Commercial na dodávku traktorů. Partnerství, jehož předmětem je dodávka traktorů o výkonech od 80 do 150 koní, bylo uzavřeno na čtyři roky. V současnosti jsou do oblasti expedovány první traktory. Filipíny jsou v pořadí již šestým státem, kam se značce Zetor podařilo vstoupit od ledna letošního roku, s dalšími státy firma jedná.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist