Druhý největší výrobce sportovního zboží na světě udělal ve středu odpoledne chybu na českém e-shopu. Německá firma nabízela oblečení a boty za zlomek cen. V sekci outlet nakupovali zákazníci místo v eurech v korunách. Běžecké boty tak například vyšly na sedmdesát korun, bunda stála necelou stokorunu.

Chyba zřejmě vznikla v zahraničí. "Tento e-shop není provozován Adidasem ČR. Vůči tisku nebo médiím bohužel nemůžeme poskytnout žádná vyjádření – ze stejného důvodu," uvedla firma Adidas Store CZ.

Krátce po záměně cen Hospodářské noviny kontaktovaly německou centrálu firma, ta se však zatím nevyjádřila.  

Zatím není jasné, kolik lidí zboží za ultranízké ceny nakoupilo. A také není jisté, jestli šťastlivci zboží opravdu dostanou. Podle dřívějších zkušeností s podobnými chybami u jiných společností zákazníkům Adidas boty nebo jiné oblečení poslat nemusí.

"Zákazník si mohl být vědom, že je cena zjevně chybná, a v tomto případě firma dodat výrobek nemusí," říká výkonný ředitel Asociace pro elektronickou komerci Jan Vetyška. Určitou naději však podle něj lidé mají. "Jestliže se chyba stala v sekci outlet, tak je otázkou, jestli zákazník může znát správnou cenu," dodává Vetyška.

Podmínkou nákupu na e-shopu byla registrace, souhlas s obchodními podmínkami a zadání údajů jako jméno, bydliště nebo e-mailová adresa. "Pokud mě zajímá Adidas jako značka, tak mi nevadí, že mu poskytnu například e-mail. A pokud by mě později například newsletter obtěžoval, tak se z něj mohu odhlásit," uvádí Vetyška.

Chybné ceny na internetu nejsou výjimkou. Za pár korun nabízel před rokem zboží i internetový obchod s elektronikou CZC. Firma se tehdy zákazníkům omluvila a zboží neprodala.

I několikrát do roka se objevují chyby v cenách letenek. Například před rokem společnost Air Canada omylem nabídla zákazníkům letenky osm tisíc pod cenou na všech letech z Evropy do Severní Ameriky. Pravděpodobně nezapočítala palivový příplatek. Než si aerolinky chyby všimly a opravily ji, stihli evropští zákazníci koupit až desítky tisíc letenek.

Adidas udělal chybu na e-shopu, místo v eurech prodával v korunách

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru