Zetor v pondělí na veletrhu Agritechnica v Hannoveru představil dva chystané modely malých traktorů, modelové řady Utilix a Hortus by měly díky svým menším rozměrům najít uplatnění hlavně v pěstitelství, zahradnictví, komunálních službách či jiných omezených prostorech. V prodeji budou od roku 2018 ve čtyřech provedeních. Spolu s nimi firma představila i nový design pro řadu Major, na níž firma spolupracovala se studiem Pinifarina, které mimo jiné stvořilo karoserie pro automobilky Ferrari či Alfa Romeo.
Zetor naopak odsunul plány na uvedení silnějších traktorů. Podle mluvčího firmy Alexandra Kuchaře je to proto, že trhy celosvětově padají, propad se ale netýká trhu se slabšími stroji s výkonem 40 až 80 koní, kde je situace o něco lepší. Rozšíření nabídky o silnější traktory s výkonem nad 160 koní přitom firma slíbila v Hannoveru už v roce 2015.
Současná nabídka firmy sestávající z modelů Major, Proxima, Forterra, Crystal a nově Utilix a Hortus bude pokrývat segment od 40 do 160 koní. Všechny řady by měly také dostat nový design.
Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!
Máte již předplatné? Přihlaste se.
Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.
Nákup jednoho článku
Zadejte e-mailovou adresu
Zadejte e-mailovou adresu. Zadaná e-mailová adresa je ve špatném formátu.
Máte již účet? Přihlaste se.
Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.
Přihlaste se
Zdá se, že už se známe
Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.
Nemáte ještě účet? Zpět na zadání e-mailu »
Jste přihlášen jako
Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.