Podnikatel Michal Mička po odchodu ze skupiny DRFG začal investovat hlavně do technologických start-upů. Jeho investiční společnost Incomming Ventures má podíl například v alternativní taxislužbě Liftago nebo společnosti Expando, která pomáhá e-shopům na zahraničních trzích. Se svým druhým fondem C2H se zaměřuje na tradiční české značky – po třetinovém podílu ve výrobci kol Favorit koupil 80 procent módní značky Pietro Filipi. Zlepšit chce hlavně internetový prodej oděvní firmy.

Do technologických start-upů jste zatím vždy vstupoval jako minoritní akcionář. Teď poprvé budete mít většinu. Proč jste se tak rozhodl?

Ke každé investiční příležitosti je nutné přistupovat individuálně. V Pietro Filipi to dává smysl pouze s významnou majoritou. Je třeba hodně věcí změnit a posunout dopředu.

Druhá největší česká módní firma Pietro Filipi mění majitele. Firma má potíže, nový investor chce posílit on-line prodej

Navíc je mi značka osobně blízká, protože o módu jsem se vždy zajímal. Když o tom tak přemýšlím, byl to můj sen a odjakživa jsem do módní branže směřoval a chtěl jsem se v ní více realizovat.

Investice do start-upů jsou více o důvěře v tým a podpoře jak finanční, tak strategické. V Pietro Filipi je nutné si ohrnout rukávy a jít hluboko do procesů ve společnosti. Těším se na to a vidím v této oblasti velký potenciál.

S jakým výnosem byste byl spokojen? Pokud se o tom budeme bavit čistě jako o investici.

Potenciál výnosu je obrovský vzhledem k pořizovací ceně a ambicím vydělávat stovky milionů korun ročně v dlouhodobějším horizontu a expanzi na zahraniční trhy.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.