Když jsou ryby v teplé vodě, víc žerou a rychleji rostou. Proto klasický chov v rybníku funguje hlavně v létě. Studenty Jana Mazura a Martina Hořínka napadl způsob, jak rybám při zachování nízkých nákladů dopřát teplou vodu po celý rok.

Svůj chov zaměřený na intenzivní produkci ryb bez zbytečného plýtvání elektřinou a vodou postavili v Opavě hned vedle bioplynové stanice. Právě levné zbytkové teplo z ní ohřívá chovaným rybám vodu, která cirkuluje v uzavřeném okruhu. Díky tomu jsou na rozdíl od běžných rybníků schopní dodávat ryby na trh po celý rok a tím odpadá nutnost dovozu ze vzdálených zemí. Ryby jsou navíc neustále pod monitoringem, díky čemuž se zkracuje doba na zjištění jakékoliv anomálie.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.