Podnikatel Tomáš Čupr navýšil svůj podíl v e-shopu s potravinami Rohlík.cz o 14,52 procenta. "Vánoce přišly dříve. V tašce nesu dalších 15 % v @rohlikcz, a tím tedy i majoritu. Juch! Detaily brzy," napsal na svém profilu na Twitteru zakladatel e-shopu a připojil své rozjařené selfie. Podíl získal od firmy Enern Chilli za 186,65 milionu korun. Vyplývá to ze smlouvy zveřejněné xve Sbírce listin.

Rohlík.cz je internetový supermarket, který doveze potraviny, drogerii i domácí potřeby kamkoliv po Praze, Brně, Plzni, Hradci Králové, Pardubicích, Ústí nad Labem, Jablonci a Liberci v den objednání. Obchod provozuje skupina Velká Pecka, ve které Čupr koncem roku držel 39 procent. Právě v ní nyní získal majoritu. Společnost Enern Chili měla ve firmě Velká Pecka podíl 35,7 procenta a i po transakci zůstane druhým největším akcionářem. Celkem má firma Velká Pecka, jejímž je Čupr jednatelem, osm akcionářů.

Čupr podle smlouvy zaplatí 60,6 milionu korun hned. Dalších 63 milionů má uhradit nejpozději do dvou let a zbývajících 63 milionů korun nejpozději do pěti let od podpisu smlouvy.

E-shop Rohlik.cz vloni zvýšil obrat meziročně trojnásobně na 960 milionů korun. Firma je dostupná pro 2,5 milionu obyvatel, on-line supermarket obsluhuje především zákazníky v Praze a Brně. Potravinový e-shop letos očekává, že dosáhne až dvoumiliardových tržeb.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se