Před dvěma měsíci začal Facebook v šesti zemích včetně Slovenska testovat doplňkový nástroj Průzkumník příspěvků (Explore feed), který má přinést nový způsob řazení příspěvků. Měl by nabízet obsah od stránek a uživatelů, které uživatelé Facebooku nesledují. Díky tomu by jim měl pomáhat vystupovat z jejich sociálních bublin.

Na Slovensku nezůstalo jen u toho a Facebook přesunul všechny příspěvky sdílené stránkami do Průzkumníku. V klasickém newsfeedu ponechal pouze sponzorovaný obsah a příspěvky, které sdíleli či lajkovali přátelé dotyčného uživatele.

Výsledkem jsou velké propady v dosahu příspěvků a zapojení uživatelů. To pocítila hlavně seriózní slovenská média. U konspiračních a dezinformačních webů nebyl propad tak velký.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.