Vydařený rok technologické společnosti Apple se projevil také na účtech jejích šéfů. Generální ředitel Applu Tim Cook si letos na prémiích přišel na 9,3 milionu dolarů, což je o 74 procent více než před rokem.

Za celý fiskální rok, který u kalifornské firmy končí 30. září, si Cook vydělal 102 milionů dolarů. Kromě bonusů se do částky počítá jeho mzda tři miliony dolarů a především odměna 89,2 milionu dolarů. Ta je částečně vázána na zhodnocení jeho podílu v Applu a závisí také na ekonomickém výkonu firmy. Cook drží 560 tisíc akcií Applu, které v letošním fiskálním roce posílily téměř o 40 procent.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se