Výrobce grafických čipů Nvidia se dohodl s alternativní taxislužbou Uber a automobilkou Volkswagen na spolupráci v oblasti technologií pro automatické řízení vozů. Informovaly o tom v pondělí agentury DPA a Reuters.

Uber bude technologie společnosti Nvidia v oblasti umělé inteligence využívat ve svých samořízených vozidlech, na kterých pracuje od roku 2015. Také Volkswagen bude s firmou Nvidia pracovat na využití umělé inteligence při řízení vozů.

"Společně s firmou Nvidia může Volkswagen učinit velký krok do budoucnosti," prohlásil Herbert Diess, který v koncernu Volkswagen řídí hlavní značku VW. "Vytváříme spolu s Volkswagenem novou generaci automobilů, která je bezpečnější a komfortnější než dosavadní vozy," dodal zakladatel a generální ředitel společnosti Nvidia Jensen Huang.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru