Průměrná rychlost internetu v mobilních sítích během loňského roku vzrostla až o třetinu. Nejrychlejší síť LTE měl Vodafone, který meziročně zvýšil rychlost o 25 procent na 43 Mbit/s. Vyplývá to z měření odborného serveru DSL.cz. Hlavním důvodem zvyšování rychlosti internetu je růst kvality používaných technologií.

Druhou nejrychlejší síť měl v prosinci T-Mobile s průměrem 38 Mbit/s, což je o 31 procent více než před rokem. Rychlost u O2 naopak podle měření meziročně klesla o šest procent na 30 Mbit/s.

Pokrytí LTE sítěmi se za poslední rok zvýšilo ze zhruba 90 procent až na 99 procent populace. Telefony podporující LTE používají více než dvě pětiny zákazníků a spotřeba dat výrazně roste. Například u největšího operátora T-Mobilu loni vůbec poprvé přesáhl průměr spotřebovaných dat na zákazníka jeden GB.

Rychlost pevného připojení přes telefonní linky xDSL se loni zvýšila o 12 procent na 13 Mbit/s, kabelový internet meziročně zrychlil o 12 procent na 34 Mbit/s a připojení po optických sítích si v průměru polepšilo o devět procent na 29 Mbit/s.

Bezdrátové wi-fi sítě dosahovaly průměrné rychlosti přes 14 Mbit/s, což je o pětinu více než na konci roku 2016. Rychlost v jednotlivých sítích se pohybuje od osmi do 22 Mbit/s.