Japonský výrobce elektroniky Sony zvýšil ve třetím fiskálním čtvrtletí provozní zisk téměř čtyřnásobně. Za říjen až prosinec 2017 vzrostl na 350,8 miliardy jenů (64,9 miliardy korun) z 92,4 miliardy ve stejném období 2016. Hospodaření podpořil především úspěch obrazových senzorů používaných v chytrých telefonech a jiných produktech. Firma současně opět výrazně zlepšila svůj výhled na celý fiskální rok. Od dubna bude mít nového výkonného ředitele.

Provozní zisk byl ve třetím čtvrtletí dosud nejvyšší a vysoko překonal 240,8 miliardy jenů očekávaných analytiky v průzkumu agentury Reuters. Podle nové prognózy Sony za celý fiskální rok, který končí v březnu, očekává provozní zisk 720 miliard jenů místo dřívějších 630 miliard a to je největší suma v jeho 72leté historii. Analytici očekávají méně, 681 miliard jenů. Firma vyrábí mimo jiné televizory Bravia či videoherní konzoli PlayStation 4.

Společnost dnes rovněž oznámila, že její výkonný ředitel Kazuo Hirai k 1. dubnu odchází a na jeho místo nastoupí nynější finanční ředitel Keničiró Jošida. Ten je považovaný za hlavní sílu stojící za řadou změn, které společnosti pomohly zotavit se ze ztrát.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru