Equa bank loni hospodařila s čistým ziskem 232 milionů korun, což je je meziroční růst o 167 procent. Za zvýšením stojí hlavně vyšší objem poskytnutých úvěrů, informovala v pondělí banka. Celková aktiva banky meziročně stoupla o 14 procent na 50,3 miliardy korun.

"Equa Bank má za sebou nejúspěšnější rok ve své historii. Za více než dvojnásobně vyšším ziskem oproti roku 2016 stojí především nabídka běžného účtu, spotřebitelských půjček a kontokorentů, jejichž prodej meziročně vzrostl o 30 procent. Do hospodaření banky se také pozitivně promítlo dlouhodobě úspěšné působení na trhu hypotečních úvěrů," uvedl generální ředitel banky Petr Řehák.

Počet klientů banky vzrostl loni meziročně o 24 procent na 307 000. Celkový objem úvěrů loni stoupl o 15 procent na 37 miliardy korun a objem vkladů o 13 procent na 44,9 miliardy korun.

Equa bank patří mezi menší banky, které začaly na českém trhu poskytovat služby v průběhu roku 2011. Equa bank vstoupila na český trh po převzetí Banco Popolare ČR společností Equa Group Limited. Ta je ve vlastnictví fondů, které spravuje britská společnost AnaCap Financial Partners LLP.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist