Equa bank loni hospodařila s čistým ziskem 232 milionů korun, což je je meziroční růst o 167 procent. Za zvýšením stojí hlavně vyšší objem poskytnutých úvěrů, informovala v pondělí banka. Celková aktiva banky meziročně stoupla o 14 procent na 50,3 miliardy korun.

"Equa Bank má za sebou nejúspěšnější rok ve své historii. Za více než dvojnásobně vyšším ziskem oproti roku 2016 stojí především nabídka běžného účtu, spotřebitelských půjček a kontokorentů, jejichž prodej meziročně vzrostl o 30 procent. Do hospodaření banky se také pozitivně promítlo dlouhodobě úspěšné působení na trhu hypotečních úvěrů," uvedl generální ředitel banky Petr Řehák.

Počet klientů banky vzrostl loni meziročně o 24 procent na 307 000. Celkový objem úvěrů loni stoupl o 15 procent na 37 miliardy korun a objem vkladů o 13 procent na 44,9 miliardy korun.

Equa bank patří mezi menší banky, které začaly na českém trhu poskytovat služby v průběhu roku 2011. Equa bank vstoupila na český trh po převzetí Banco Popolare ČR společností Equa Group Limited. Ta je ve vlastnictví fondů, které spravuje britská společnost AnaCap Financial Partners LLP.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru