Zhruba rok funguje v Jižní Koreji v Pusanu pivovar Praha 993. Jeho varná kapacita je 150 tisíc litrů a jeho ředitel Lukáš Mikeska očekává, že v létě bude na své plné kapacitě.

"Měl jsem svého času korejskou přítelkyni. Jezdil jsem s ní do Koreje a udivovalo mne, jak v tak vyspělé zemi se skvělým jídlem, je malý výběr kvalitního piva. Zároveň jsem v roce 2015 zjistil, že korejská vláda deregulovala trh pro možnost vstupu nových středních a malých pivovarů. Při relativní známosti českého piva a při celosvětovém boomu minipivovarů bylo nasnadě, že jde o výjimečnou příležitost pro českou investici," popisuje Mikeska nápad na prosazení se na Dálném východě.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.