Letošní ročník veletrhu Mobile World Congress se zapíše do historie nejen díky sněhu v Barceloně. Po letech stavění vzdušných zámků se ukázaly sítě 5G jako něco reálného. Výrobci rychle reagují na schválené standardy a ukázali vybavení pro mobilní operátory, výrobce automobilů i první zařízení pro koncové uživatele.

Do telefonů se ale 5G dostane až v příštím roce, výrobci se proto místo vyčkávání pustili do boje proti "rámečkům". Kontroverzní trend zkopírovat Apple s jeho vykousnutým displejem se nedal přehlédnout, vedle čínských výrobců na něj vsadil i Asus. V Barceloně ale nebyly jen pěkné telefony, příjemným překvapením byly i počítače a tablety.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se