Zpevňování koruny vůči euru bude pokračovat. A ještě více se může české měně dařit oproti americkému dolaru. V rozhovoru pro Hospodářské noviny to říká Petr Krpata, hlavní stratég pro měny a úrokové sazby ING Bank v Londýně. Za zajímavou označil i sázku na posílení zlotého vůči euru. Ze středoevropských měn je ta polská v tomto ohledu nejpodhodnocenější. 

"Náš výhled je, že se kurz dostane do konce roku pod 25 korun za euro," predikuje Krpata. Dodal však, že výhled ING Bank je o něco pesimističtější v porovnání s prognózou České národní banky, která očekává do konce roku dosažení až úrovně 24,60. "Náš předpoklad je maximálně 24,80," dodal stratég s tím, že on a jeho kolegové jsou naopak optimističtější ohledně zvyšování úrokových sazeb ze strany tuzemské centrální banky.

Krpata vysvětluje, že ČNB by v průběhu tohoto roku chtěla kvůli přehřívající se tuzemské ekonomice utáhnout měnovou politiku. "A monetární podmínky se dají utáhnout dvěma způsoby. Jednak přes silnější měnu a pak přes vyšší úrokové sazby," říká.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se