Nizozemská pojišťovna Aegon chystá prodej svých pojišťovacích společností v Česku a na Slovensku. Podle zdroje HN blízkého přípravě procesu je tato fáze ve finále a v nejbližší době začne Aegon oslovovat potenciální investory, aby podali své nabídky. Prodejem obou pojišťoven byla pověřena banka BNP Paribas.

"Nedávné mediální spekulace ohledně možného prodeje společnosti Aegon v Česku jsme zaznamenali. Společnost Aegon pravidelně přezkoumává své strategické možnosti ve vztahu ke svému podnikání s cílem optimalizovat portfolio. Žádné takové rozhodnutí týkající se našeho trhu však přijato nebylo," reagovala mluvčí českého Aegonu Eva Krutáková. "Bez komentáře," řekl HN marketingový manažer Aegonu na Slovensku Róbert Tóth.

Nizozemský Aegon působí ve více než 20 zemích a patří mezi největší světové společnosti v životním pojištění, penzijním připojištění a správě aktiv. Podle expertů na pojišťovnictví se mu v Česku nepodařilo získat kritický podíl, na který se významné společnosti zaměřují a který je obvykle mezi čtyřmi až pěti procenty. Na český trh vstoupil později než ostatní velcí zahraniční hráči, až v roce 2005, a specializuje se na životní pojištění. Předepsané pojištění Aegonu v Česku za loňský rok dosáhlo 1,25 miliardy korun, což odpovídá podle statistiky České asociace pojišťoven tržnímu podílu 2,9 procenta a 11. místu v žebříčku tuzemských pojišťoven.

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se