Už ve středu završí svou prezentaci pro potenciální investory první trojice firem vstupující na nový trh Start pražské burzy určený pro malé a střední podniky. Na debatě, kterou spolupořádá mediální dům Economia, se tentokrát představí výrobce náplní do 3D tiskáren – společnost Fillamentum.

Firma sídlící v Hulíně chce od investorů získat až třicet milionů korun a nabízí za ně pětinu svých akcií. Peníze mají pomoci rozšířit výrobní závod v Hulíně, a také rozjet výrobu ve Spojených státech.

Fillamentum se výrobě náplní do 3D tiskáren věnuje pátým rokem a veze se na vlně strmého růstu popularity odvětví takzvaných hobby tiskáren, které nejsou primárně určeny pro průmyslovou výrobu.

"Dříve byl 3D tisk spíše záležitostí nadšenců, ale to se mění a vidíme, že i hobby tiskárny začínají využívat velké firmy," uvedl spoluzakladatel firmy Josef Doleček a jako příklad dodal využití trojrozměrného tisku pro chapadla průmyslových robotů.

Právě skutečnost, že se firma zaměřuje na výrobu spotřebního materiálu, hodnotí investoři oslovení anketou HN jako největší výhodu.

"3D tisk, je v dnešní době velmi lákavá technologie. Z pohledu investorů je firma navíc zajímavá, protože investiční program je zaměřený na náplně. Jde o spotřební materiál, který lidé budou potřebovat vždycky, takže generuje obrat," uvedl například Milan Boháč ze společnosti J&T Banka při příležitosti již uplynulých prezentací. Na nich se představily dvě společnosti: výrobce bezpilotních letounů Primoco a obuvnická firma Prabos.

Pozvánka na Investiční debaty 2018

Pro všechny znamená nový trh Start příležitost jak získat kapitál na rozvoj svého byznysu, aniž by ztratily rozhodující vliv na své podnikání. Výsledky zájmu investorů o společnosti Primoco, Prabos a Fillamentum se ukážou během prvního obchodního dne 15. května.

V červnu plánuje pražská burza uvést na trh Start také akcie provozovatele sdílených kanceláří Hub Ventures, které jsou nabízené převážně start-upům. Jde o jedinou firmu z úvodní čtveřice, jejíž byznys je založený na službách. Zájem o coworkingová centra Hub Ventures může tedy zároveň sloužit jako ukazatel rozvoje české scény začínajících podniků.

fillamentum

 

Pozvánka na Investiční debaty 2018