Miliardář Karel Komárek mladší chce koupit všechna aktiva německé energetické společnosti Innogy v Česku. "Připravujeme naši nabídku, kterou plánujeme formálně předložit v horizontu několika málo dnů," řekl Karel Komárek, který vlastní skupinu KKCG a také Moravské naftové doly (MND), jediného těžaře ropy a zemního plynu v Česku. Podle Komárka zapadá nabídka do dlouhodobé strategie energetické části jeho skupiny.

"Nabídky nemůžeme v tuto chvíli komentovat, všechno je na prvopočátku jednání," řekl mluvčí Innogy v ČR Martin Chalupský. Podle informací médií z minulého týdne má o českou část Innogy zájem i australská investiční skupina Macquarie. Ta už vlastní téměř 50 procent firmy Innogy Grid Holding, která se zabývá distribucí plynu v České republice.

Loňské tržby české Innogy byly 42 miliard korun. Její čistý zisk meziročně klesl skoro o čtvrtinu na 10,5 miliardy korun. Firma zajišťuje v tuzemsku dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby asi pro 1,7 milionu zákazníků. Zaměstnává tady přes čtyři tisíce lidí.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se