Akcie amerického výrobce bezpečnostního softwaru Symantec v pátek ztratily zhruba třetinu hodnoty a jejich propad je nejvýraznější za 17 let. Důvodem je čtvrteční oznámení firmy, že prošetřuje podezření jednoho z bývalých zaměstnanců, které by mohlo způsobit přeúčtování hospodářských výsledků. Žádné další podrobnosti však společnost neuvedla.

Akcie firmy, která vyrábí antivirový program Norton, v pátek pozdě odpoledne ztrácely asi 35 procent a tržní hodnota firmy klesla o šest miliard USD (více než 128 miliard Kč). To byl podle agentury Reuters nejvyšší propad od roku 2001. Firma páteční obchodování nakonec uzavřela se ztrátou 33 procent.

Symantec ve čtvrtek varoval, že zřejmě nestihne termín pro zveřejnění své výroční zprávy a možná bude muset přeúčtovat některé finanční výsledky a revidovat výhled. Podle některých analytiků by toho mohlo být mnohem víc a někteří analytici také zhoršili své doporučení investorům ohledně nákupu akcií firmy.

Viceprezidentka firmy Cynthia Hiponianová řekla, že vyšetřování začalo v souvislosti s obavami, které vznesl jeden z bývalých zaměstnanců. Neuvedla však, zda dotyčná osoba oslovila Symantec, anebo se obrátila na regulační úřady. Dodala, že firma dobrovolně informovala americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC), která záležitost vyšetřuje. Mluvčí SEC odmítla událost komentovat.