Předsedou představenstva Allianz pojišťovny se stal Dušan Quis. Jednačtyřicetiletý Quis byl dosud obchodním ředitelem Allianz Slovenské pojišťovny. Ve funkci nahradil Jakuba Strnada, který vedl českou Allianz od března 2010. Strnad Allianz pojišťovnu opouští, informoval v pondělí mluvčí pojišťovny Václav Bálek.

Podle informací HN byl konec Jakuba Strnada náhlý. Strnad je považovaný za jednoho z nejlepších odborníků na pojištění, dobrého manažera a vizionáře v oblasti IT.  Mimochodem, byl to právě on, kdo rozhodl, že Allianz jako první z významných pojišťoven skončí s prodejem kontroverzního investičního životního pojištění.

Dušan Quis pracuje pro Allianz od září 2016. Předtím působil v představenstvech pojišťoven v Česku, na Slovensku, v Rusku a na Ukrajině.

Allianz pojišťovna je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a podle výše předepsaného pojistného za první čtvrtletí je trojkou na českém trhu. Její podíl na trhu je zhruba deset procent.