Britský Revolut patří mezi nejvýraznější start-upy z oblasti finančních technologií a nyní oficiálně vstupuje do Česka. Příchod nového poskytovatele bankovních účtů a platebních karet není úplně překvapení, firma má v Česku už 30 tisíc vydaných karet, do konce roku chce získat dalších 70 tisíc zákazníků. V rámci oficiálního vstupu na český trh jim nabízí vydání platební karty zdarma po využití speciálního odkazu.

Uživatele láká Revolut hlavně na levné platby v zahraničí, které slibují ušetřit stovky korun při běžných nákupech a placení. Klíčem k úsporám je absence poplatků a používání mezibankovních sazeb při převodech měn místo nevýhodných kurzů, které tradiční banky i samotní obchodníci používají při platbách v zahraničí. Bez poplatků je možné kartou vybírat také hotovost, a to i v zahraničí.

Revolut nabízí dvě varianty svých služeb. Bezplatná verze nabízí možnost získat bezkontaktní kartu Visa, britský bankovní účet a možnost vybrat měsíčně bez poplatků až 200 eur v hotovosti z bankomatů. Bez poplatků jsou také bankovní převody v celkem 25 měnách včetně české koruny. Prémiová verze služby stojí 7 liber (205 korun) měsíčně a nabízí kartu Mastercard, dvojnásobné limity výběrů v hotovosti a neomezené finanční transakce, které zahrnují mimo jiné i přímý nákup kryptoměn.

V obou případech fungují karty jako předplacené – uživatel je musí dobít. Díky oficiální podpoře koruny to jde snadno přímo z mobilní aplikace.

Na Androidu nechybí ani napojení na službu Google Pay. Podporu bezkontaktních plateb v rámci Google Pay ale Revolut teprve chystá. Zástupce firmy pro HN uvedl, že na podpoře Google Pay firma intenzivně pracuje a očekává dostupnost během následujících tří měsíců. Dostupnost Apple Pay zatím Revolut nepotvrdil.

Zatímco primární nabídka služeb dělá z Revolutu čistě finanční instituci, status start-upu se projevuje na mobilní aplikaci, která umožňuje kompletní ovládání účtu a platebních karet včetně tvorby virtuálních platebních karet pro nákupy na internetu a možnosti zapínat a vypínat jednotlivé možnosti využití karty okamžitě v aplikaci, ať už jde o nákupy, on-line platby nebo používání bezkontaktních plateb. Ty pro aktivaci vyžadují provedení jedné platby nebo výběru hotovosti se zadáním PIN.

Získání karty je bezplatné, alespoň po následující dva týdny, vyžaduje ale převedení alespoň 300 korun na účet u Revolutu. Tuto částku lze po doručení karty normálně použít k placení. Bezplatný účet pak nevyžaduje pravidelné doplňování peněz, což se hodí například pro nárazové použití karty při zahraničních cestách nebo na dovolené. Dobít na kartu lze maximálně 6000 korun ročně, po ověření identity ofocením občanky nebo pasu a zasláním fotografie (vše přímo v aplikaci) se limit zvýší.