Akcionáři Newyorské burzy cenných papírů (NYSE) jmenovali do nejvyšší výkonné funkce dosavadních provozní ředitelku Stacey Cunninghamovou, jež se počínaje pátkem stává její prezidentkou.

Třiačtyřicetiletá Cunninghamová nahradila Thomase Farleyho, který ze společnosti Intercontinental Exchange, vlastnící NYSE, odchází. Je to vůbec poprvé ve dvousetdvacetišestileté historii proslulé burzy, kdy se jejího vedení ujímá žena.

Cunninghamová ale není žádný burzovní nováček. Předtím, než byla v červnu 2015 jmenována provozí ředitelkou, "užívala" si obchodů jako makléřka. Na burzovní parket odvážně vstoupila v roce 1994, což tehdy vyvolalo v New Yorku mezi burziány pozdvižení. Mladá žena, jediná mezi tolika muži na žhavém parketu, kde se točí obrovské peníze...

Ženy budou po nástupu Cunninghamové do funkce prezidentky NYSE řídit dvě nejvýznamnější akciové burzy ve Spojených státech. Do čela akciového trhu Nasdaq, zaměřeného na technologické podniky, se již v loňském roce postavila Adena Friedmanová.