Nejbohatší muž světa Jeff Bezos chce na Měsíci vybudovat průmyslové centrum. Podle zakladatele distribučního gigantu Amazon by se tak dalo zabránit ničení přírody na Zemi, uspokojit rostoucí spotřebu energie a urychlila by se i samotná kolonizace Měsíce.

"V nepříliš vzdálené budoucnosti – mám na mysli desítky, možná 100 let – bude jednodušší dělat mnoho věcí, které v současné době děláme na Zemi, ve vesmíru," řekl Bezos na konferenci o rozvoji vesmíru v americkém Los Angeles. "Z naší planety bude lepší místo," poodhalil miliardář výhody průmyslové aktivity ve vesmíru.

Bezos se domnívá, že přesunutí těžby nerostných zdrojů na Měsíc bude do budoucna jediná možnost, jak ochránit přírodu na Zemi, kterou ohrožuje rychle stoupající počet lidí, a jak uspokojit rostoucí spotřebu energie, upozorňuje server GeekWire.

Měsíc je prý k umístění těžkého průmyslu vhodný, protože na něm existují oblasti, kde stále svítí slunce. "Země bude rozdělena na obytná místa a oblasti lehkého průmyslu, zatímco těžký průmysl bude přesunut pryč z planety a poháněn nepřetržitým slunečním zářením," nastínil Bezos svou vizi.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se