Činnost systémů vydavatele platebních karet Visa se vrátila "téměř k normálu". Krátce před páteční půlnocí SELČ to v prohlášení oznámila sama společnost. Zároveň uvedla, že problémy s placením, které postihly majitele jejích karet po celé Evropě včetně Česka, byly "důsledkem selhání hardwaru".

"Záležitost byla důsledkem selhání hardwaru. Nemáme důvod se domnívat, že to souviselo s neoprávněným přístupem (do systémů) či se zlovolnou událostí," uvedla Visa v prohlášení.

Vydavatel platebních karet Visa se v pátek v Evropě potýkal s výpadkem plateb. Klienti dostávali při pokusu o placení zprávy, že peníze nelze odesílat, ani přijímat. Problém se týkal také Česka.

"Registrujeme, že neproběhla dvě procenta transakcí, které naši klienti dnes odpoledne provedli kartami VISA," řekl v pátek mluvčí České spořitelny Filip Hrubý. Karty nefungovaly ani některým klientům mBank.

Na dotaz, nakolik byla zasažena Česká republika, tisková mluvčí v britské centrále společnosti řekla v pátek serveru Novinky.cz: "V tuto chvíli vám to nemůžeme říci, zjišťujeme, kterých zemí se výpadek týká."