Novým generálním ředitelem společnosti ČEZ Distribuce, která je držitelem licence na distribuci elektřiny a provozovatelem distribuční soustavy, bude od počátku srpna Martin Zmelík (43). Ve funkci vystřídá Richarda Vidličku, který z ní odchází po osmi letech a stane se ve Skupině ČEZ poradcem divizního ředitele pro oblast distribuce. ČTK to v úterý sdělila mluvčí ČEZ Soňa Holingerová.

Zmelík, který je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, pracuje v ČEZ od roku 2004. V posledních čtyřech letech byl manažerem firmy v Rumunsku. Od listopadu 2016 byl členem dozorčí rady ČEZ Distribuce a od letošního června je členem jejího představenstva.

Společnost ČEZ Distribuce vznikla v březnu 2005. Působí na území Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého, Středočeského, Libereckého, Královéhradeckého, Pardubického, Olomouckého a Moravskoslezského kraje a částečně ve Zlínském kraji a na Vysočině. Provozuje vedení v délce 163 tisíckilometrů a má 3,6 milionu odběrných míst.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru