Škoda Motorsport zažívá svoji nejúspěšnější sezonu ve své dosavadní historii. Na poslední Turecké rallye česká automobilka vybojovala svůj čtvrtý týmový mistrovský titul v řadě. Přesto se rozhodla tři soutěže před koncem sezony ukončit spolupráci s talentovaným norským závodníkem Olem Christianem Veibym.

Právě on udělal před dvěma týdny Škodě Auto medvědí službu, když na sociální síti Instagram zveřejnil fotografii z neveřejného jednání firmy, které se konalo v mladoboleslavském muzeu značky. "Dneska trochu jiná práce," napsal k fotce, na které jeden z manažerů prezentuje budoucí plány automobilky. Veibymu nedošlo, že na fotce zachytil mimo jiné tou dobou utajovaného nástupce Škody Rapid a současně také grafy ukazující očekávaný propad provozního zisku Škody Auto v následujících letech.

Ole Christian Veiby spy foto nastupce skoda rapid

Zdroj: instagramový účet ocveiby

Veiby k fotce nezapomněl připojit veselého smajlíka. Ještě ten samý týden firma oznámila ukončení spolupráce s Veibym i jeho spolujezdcem. Ti tak přesedlali do Citroenu. "Pro rok 2019 měníme naši strategii. Z toho důvodu musí Ole Christian Veiby a Stig Rune Skjaermœn opustit náš tým," okomentoval změny šéf Škody Motorsport Michal Hrabánek.

Na dotaz, zda firma ukončila se závodníkem spolupráci kvůli zveřejněné fotce, odpověděl HN mluvčí Škody Auto Zdeněk Štěpánek: "K interním procesům a procedurám se standardně nevyjadřujeme. Obecně ale ve společnosti Škoda Auto platí, že porušení povinnosti utajení má pro zainteresované osoby důsledky," řekl HN Štěpánek.

Podle informací HN vedení firmy před začátkem akce důrazně apelovalo na všechny účastníky, aby v areálu muzea nepořizovali fotky a následně je nezveřejňovali na internetu.

Související
Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru