Generální ředitel koncernu Volkswagen (VW) Herbert Diess vidí budoucnost německého automobilového průmyslu černě. Důvodem pro pesimismus jsou změny, kterým automobilky musí čelit, zejména nová emisní regulace EU, omezování aut s dieselovým pohonem a elektrifikace.

"Pokud se dnes podíváte na dřívější bašty automobilového průmyslu jako Detroit nebo Turín, pochopíte, co se stane, když silné společnosti, které jsou tahouny svého oboru, zaváhají," cituje Diessovo prohlášení z úterní konference automobilových dodavatelů ve Wolfsburgu server Quartz.

Zbývá vám ještě 60 % článku

Co se dočtete dál

  • Jaká je podle Diesse šance, že bude německý průmysl i za deset let mezi světovou elitou?
  • Proč podle šéfa VW přijde kvůli záměru EU snížit emise CO2 o práci až 100 tisíc lidí?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se