Generální ředitel koncernu Volkswagen (VW) Herbert Diess vidí budoucnost německého automobilového průmyslu černě. Důvodem pro pesimismus jsou změny, kterým automobilky musí čelit, zejména nová emisní regulace EU, omezování aut s dieselovým pohonem a elektrifikace.
"Pokud se dnes podíváte na dřívější bašty automobilového průmyslu jako Detroit nebo Turín, pochopíte, co se stane, když silné společnosti, které jsou tahouny svého oboru, zaváhají," cituje Diessovo prohlášení z úterní konference automobilových dodavatelů ve Wolfsburgu server Quartz.
Co se dočtete dál
- Jaká je podle Diesse šance, že bude německý průmysl i za deset let mezi světovou elitou?
- Proč podle šéfa VW přijde kvůli záměru EU snížit emise CO2 o práci až 100 tisíc lidí?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









