Banky tvoří malé start-upy, IT specialisté tvoří i desetinu pracovníků bank a jejich význam poroste, zaznělo v jedné z diskusí na konferenci Banking in Motion. Nicméně, jak podotkl bývalý šéf České spořitelny Pavel Kysilka, moderní technologie nejsou jen pro mladé - na experimentální pobočce zjistil, že se například s mobilním bankovnictvím dokážou rychle sžít i starší ročníky. Neznamená to ale, že bankovní pobočky vymizí - změní se jen na jakési poradny, pro hypotéku si do ní půjde i jinak v technologiích zběhlý mileniál.

BIM 2018

Jaké největší výzvy stojí před bankami? Kam se bude ubírat vývoj? A jaké mýty hosté konference Banking in Motion vyvrátili? Redakce HN sestavila pět trendů, které podle účastníků konference hýbou bankovnictvím:

1. Bankéře nahrazují ajťáci, na svět financí mají větší vliv

Michaela Lhotková, výkonná ředitelka ČSOB pro spotřebitelské financování, platby a karty, na konferenci uvedla, že se přirozenou fluktuací v bance vymění zhruba tisíc pracovníků ročně. "Snažíme se k nám dostat lidi, kteří jsou na novou dobu lépe připraveni," řekla Lhotková. Do banky přicházejí zejména informatici, kteří dnes tvoří desetinu z celkového počtu zaměstnanců ČSOB. Do pěti let by jejich podíl měl narůst na 15 procent.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak Pavel Kysilka testoval mobilní bankovnictví u klientů vyššího věku?
  • Proč kamenné pobočky přežijí i éru mobilního bankovnictví?
  • Jak se musí podle bývalého guvernéra ČNB Tůmy změnit banky, aby v budoucnosti uspěly?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se