Jen v listopadu představil Institut plánování a rozvoje Prahy šest projektů, které mění významná místa hlavního města. Obnovou v příštích letech projdou významné ulice i náměstí v centru města, podle plánů institutu i developerů by měly v Praze vznikat celé nové čtvrti a spolu s nimi tisícovky bytů, kanceláří a obchodů. 

Výraznou proměnou projde dejvické Vítězné náměstí, Malostranské náměstí nebo Karlovo náměstí, dílčí změny čekají i náměstí Republiky. Proměnou projde i několik tepen v centru města, kde přibudou cyklopruhy nebo bezbariérové zastávky. To se týká například Revoluční nebo Vinohradské ulice. 

Nejvýraznější změnou projdou čtvrti, jako je Smíchov, Karlín, Libeň nebo Žižkov. Na Smíchově má vzniknout velký dopravní terminál kombinující autobusovou a vlakovou dopravu, vedle toho v místě vznikne celá nová čtvrť.

O osudu Nákladového nádraží Žižkov ještě není rozhodnuto. Zatímco v severní části už může stavět developer, který už představil vizualizace, co se stane s historickou budovou, není úplně jasné. 

HN vybraly celkem 14 projektů, připravovaných IPR nebo developery, které změní tvář města. Ty znázorňuje mapa níže:

Zbývá vám ještě 95 % článku

Co se dočtete dál

  • V placené části najdete mapu s projekty a jejich vizualizace včetně videí či interaktivních obrázků.
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se