Společnost Dáme jídlo, zprostředkovatel a rozvozce jídla z restaurací, mění své nejvyšší vedení. Novým výkonným ředitelem bude Filip Fingl, který na pozici vystřídá Jana Matějů. V pondělí o tom podnik informoval v tiskové zprávě. Fingl přišel ze společnosti Mall Group.

"Firma má skvělou výchozí pozici a je teď na mně a týmu, abychom ji pomohli dostat na ještě vyšší úroveň," uvedl nový šéf firmy. Fingl dosud působil jako ředitel strategie společnosti Mall Group a zkušenosti má také například z Rockaway Capital nebo Boston Consulting Group. Firma si od něj slibuje další růst na trhu.

Matějů byl v čele Dáme jídlo tři roky, během kterých se měla firma transformovat ze startupu na plnohodnotnou společnost na trhu. "Podařilo se nám kompletně společnost přestavět a zároveň udržet několikanásobný růst. Těším se, co dalšího Dáme jídlo dokáže, " uvedl ke svému působení v čele společnosti Matějů.

Dáme Jídlo je součástí mezinárodní skupiny Delivery Hero. Zajišťuje rozvoz jídel z více než dva tisíce restaurací z celé České republice. Tržby společnosti za rok 2016 dosáhly 164 milionů korun, meziročně zhruba o 44 milionů korun více. Firma ovšem tehdy skončila v celkové ztrátě 37,5 milionu korun, meziročně o deset milionů korun méně. K největším konkurentům společnosti v Česku patří společnost Uber Eats, který v Česku působí od letošního srpna. Další americký řetězec rychlého občerstvení KFC začal v Česku v roce 2016 rozvážet objednávky prostřednictvím rozvážkové služby DoDo. Letos v Česku začal rozvážet také finský Wolt.