Za virtuální realitou v počítačových hrách nebo simulacích stojí tisíce hodin práce mnoha vývojářů, kteří mimo jiné navrhují 3D renderování, osvětlení a textury. Celý proces jim nyní může ulehčit umělá inteligence.

Americká společnost Nvidia specializující se na výrobu grafických procesorů a mobilních zařízení vyvinula algoritmus umělé inteligence schopný generovat fotorealistické detaily virtuálního světa v reálném čase. Tento nástroj by mohl ovlivnit nejen herní průmysl, kterému ušetří většinu nákladů spojených s vývojem, ale také posloužit při testování robotů a samořídících aut. V reálném světě totiž nelze odhadnout každou situaci, která může eventuálně nastat.

Vývojáři využili strojového učení k identifikaci různých objektů na videích, například budov, stromů a automobilů. Poté přešli k důmyslnější technologii generativních adversiálních sítí (GAN). Ta operuje s hloubkovým učením, které věrně napodobuje fungování lidského mozku při zpracovávání dat i vytváření vzorců rozhodování a může tak napomáhat předvídat některé situace. Cílem bylo vytvořit fotorealistické snímky pro obrysy objektů, které algoritmus vyplní realistickými detaily. Ty je pak možné ručně jednoduše odstraňovat či pozměňovat.

Pro nekomerční uživatele je atraktivní možnost vytváření interaktivních scén založených na skutečných místech nebo simulace tance jejich oblíbených popových hvězd. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.