Středeční rozhodnutí sněmovny o zdanění náhrad, které mají církve dostat za nevydaný majetek v rámci takzvaných církevních restitucí, dolehne vedle Českobratrské církve evangelické také na Církev československou husitskou. Husité v reakci na výrazné omezení finančních toků směrem k církvi na dotaz HN uvedli, že je zjevně stát nevnímá jako dostatečně rovnocenné partnery.

"Celková hospodářská strategie Církve československé husitské vychází z dojednaných podmínek a stvrzených smlouvou se státem z února 2013. Je velmi smutným a znepokojujícím signálem snaha z politických motivů a důvodů jednostranně tyto podmínky dodatečně měnit a upravovat," napsal HN patriarcha Církve československé husitské Tomáš Butta.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • V textu se dále dočtete:
  • Proč rozhodnutí vládní koalice s KSČM může církve dostat do finančních potíží.
  • Zda budou církve postupovat společně.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se