Od pondělí mohou menší mimopražské firmy a podnikatelé žádat o peníze na nákup technologií. Zájemci si mezi sebou rozdělí celkem čtvrt miliardy korun z evropských dotací. Peníze půjdou na nákup strojů a zařízení, ale i nehmotného majetku, jako jsou například licence na provoz strojů či počítačové programy.

Dotační výzvu vypisuje Agentura pro podnikání a inovace (API), kterou zřizuje ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO).

"Hlavním cílem je zvýšit počet nových podnikatelských záměrů malých podniků, které přispívají rozvoji regionů a zvyšování zaměstnanosti," uvedla Silvie Marhoulová, tisková mluvčí API. Úkolem agentury je podnikatelům s přípravou žádostí zdarma poradit. Loni zpracovala přes tři tisíce žádostí o platbu, na jejich základě české firmy získaly 9,6 miliardy korun. Letos bude rozdělovat 10 miliard korun.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.