Problémy největšího tuzemského internetového obchodu s oblečením, firmy Zoot.cz, pokračují. Společnost ve středu požádala Městský soud v Praze o ochranu před věřiteli a ten jí vyhověl. Své závazky tak nebude muset splácet až do konce dubna. Informaci jako první přinesl server E15.cz.

Firma v dokumentech pro soud uvedla, že celkově dluží 472 milionů korun, z čehož je téměř třetina více než 30 dnů po splatnosti. Kumulovaná ztráta firmy ke konci letošního června dosahovala prý 473 milionů.

Do záchrany největšího českého e-shopu s oblečením Zoot se vložil Natland

S plánem souhlasili čtyři největší věřitelé, kteří dohromady drží 50,9 procenta pohledávek firmy.

Jak HN informovaly v polovině ledna, do procesu snahy o záchranu firmy se vložila firma Natland. Ta skoupila pohledávky banky Raiffeisenbank a dalších partnerů především z řad dodavatelů Zootu v hodnotě 150 milionů korun.

Do vedení už byli po dohodě se stávajícími akcionáři Zootu přizváni zatím externí konzultanti Lukáš Uhl se zkušenostmi z rozvážkové služby Dáme jídlo a Robert Vojáček známý působením v taxislužbě Liftago nebo u start-upu Lidskásíla.cz.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru