Prodej nových motocyklů na českém trhu v lednu vzrostl o dvě procenta na 568 strojů. Nejprodávanější byly motocykly značky CF Moto, následují Honda a KTM. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů zveřejněných na čtvrtečním veletrhu Motosalon. Loni se prodej motorek zvýšil o osm procent na 17 281 strojů.

CF Moto prodalo v lednu 98 motorek a čtyřkolek, Honda 70 a KTM 56 strojů. Na dalších místech žebříčku jsou Kentoya a BMW. Největší podíl na prodejích měly stroje o objemu válců do 125 ccm s 22 procenty a dále motocykly v nejvyšší objemové kategorii nad 800 ccm.

Dovoz ojetých motorek se v prvním měsíci roku meziročně snížil téměř o desetinu na 686 strojů. Nejvíce lidé dováželi ojeté Hondy, Yamahy a stroje značky BMW.

Celkem je v České republice registrováno 1,15 milionu motocyklů s průměrným stářím přes 33 let.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru